Nieuws |
Zoeken
"Viddix gaat verder waar YouTube stopt"
Door: Marieke van Kuijeren
Gisteren is Viddix gestart, een nieuw online videoplatform van Nederlandse bodem, dat tekst, afbeeldingen en links koppelt aan videomateriaal. Het idee hierachter is dat de kijker meer betrokken wordt en de boodschap duidelijker overkomt.
In eerste instantie is Viddix vooral bedoeld voor praktische video's zoals cursussen, zakelijke presentaties, reisverslagen en productrecensies.
De bèta-versie van Viddix is geheel Engelstalig, hoewel de dienst van Nederlandse bodem is. Het werkt zo:
na het uploaden van een video verschijnt er een thumbnail. Onderin deze thumbnail ziet u drie icoontjes, die staan voor Cuepoint Manager, Video Properties en Delete video. Via het eerste icoontje kunt u tekst, afbeeldingen, links, polls, rss feeds of html toevoegen. Die worden tijdens het afspelen van de video getoond op het rechterscherm. Onder Video properties kunt u tags en andere informatie toevoegen. Standaard staat de video overigens op ‘ongepubliceerd'. Voordat u de video online wilt zetten kunt u het resultaat bekijken via de preview-functie.
"Viddix gaat verder waar YouTube stopt", beweert Sébastien Willems, directeur en medeoprichter van Invisios, het bedrijf achter Viddix. "Online video is nog erg statisch en maakt nog nauwelijks gebruik van de mogelijkheden die het internet biedt. Wij gaan daar verandering in brengen."
We zijn benieuwd.
reageren printen doorsturenAnder nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

