Nieuws |
Zoeken
Belastingdienst is digitale aangiftes kwijt
Door: Martijn Overman
Door een fout van de Belastingdienst zijn alle aangiftes die voor zaterdag 23 februari elektronisch zijn ingediend, onbruikbaar geworden.
Iedereen die voor zaterdag digitaal aangifte heeft gedaan, ontvangt een brief met exuses en het verzoek de aangifte opnieuw te verzenden. Aangezien de aangifte bij de meeste mensen gewoon nog op de pc staat, blijft de hoeveeelheid extra werk gelukkig beperkt.
De politiek bemoeit zich inmiddels met het probleem. Staatssecretaris de Jager heeft in een brief aan de Tweede Kamer aangekondigd het automatiseringscentrum te zullen reorganiseren. Vanmiddag vindt over de problemen een debat plaats tussen de kamer en de bewindspersoon.
Het aangiftesysteem van de Belastingdienst is overigens weer volledig operationeel.
Bron: Nu.nl
Reacties op dit artikel
Ach ja , als je niets kunt kan je altijd nog ambtenaar worden , wist U dat als je ambtenaar wilt worden je eerst 2 cursussen moet volgen ? , een cursus moeilijk denken en daarna een cursus moeilijk doen.
Laat ze nog meer sspotjes gaan uitzenden waar ze allemaal op gaan letten.........ik weet nog wel wat onderwerpen. Schande voor de overheid hoe ze met de burgers omgaan.
Leuker kunnen ze het niet maken, wel moeilijker !!! Je lacht je toch te barsten met die gasten
Windows zeker. :'-)
Ben ik even blij dat ik het nog niet heb opgestuurd! Wát een blamage, niet te vatten.
Fijn is dit maar valt dit ook onder bedrijven die ze kwijt zijn echt geen zin om me bedrijf gegevens opnieuw in te vullen
Dit gedoe is heel makkelijk te verklaren, door het feit dat dit soort grote gespecialiseerde software altijd uitbesteed wordt aan een 'vrindje' dat opeens een software bedrijf is begonnen. Zelfde knoeiwerk als bij de SD. En menig nieuwe tunnel wordt er ook door platgelegd. Wordt het niet eens tijd dat voor dit soort projecten de beste partij wordt uitgekozen?
Kunnen ze dit wettelijk wel maken? Als je één keer je aangifte doet, dan ben je toch wettelijk in orde aangezien je je plicht hebt gedaan? Wat er dan met je aangifte gebeurt, dat is toch hun probleem!? Ik wacht alleszins op een aangetekende brief, of nee, liever nog mijn belastingscontroleur die smekend op zijn knieën aan mijn voordeur vraagt of ik het nog eens wil doen, en die samen met de minister zich uitgebreid excuseert.
fantastisch, denk je snel te zijn, nee hoor de belastingdienst vertraafd het wel. vraag me af hoe het kan dat in dit digitaal tijdperk het zo lang moet duren voordat er uberhaupt een excuusbrief komt afgelopen zaterdag 22 februari gaat het fout, 27 februari komt het naar buiten en volgende week komt er pas een excuusbrief met de vraag de belastingaangifte opnieuw te doen. Even rekenen ca. 730000 aangiftes x administratiekosten, briefopmaak, portokosten enz schat dat we met zijn alle wel weer een miljoentje of meer aan belastingcenten kwijt zijn....om maar niet te spreken van het computerprobleem wat "opgelost" is. en waar men historisch gezien pas na 6 weken achter komt. betekend dit dat men pas na 6 weken begint met het verwerken van de aangiftes.
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

