Nieuws |
Zoeken
Website informeert zwangere vrouwen over medicijnen
Door: Gonny van der Zwaag
Mogen vrouwen die zwanger zijn paracetamol slikken? En kan het kwaad om een tabletje Norit te nemen wanneer het tijdens de vakantie misgaat? De website mijnmedicijn.nl heeft vanaf nu ook informatie voor zwangeren.
De website heeft een lijst toegevoegd van medicijnen die in normale doseringen als veilig kunnen worden beschouwd. Natuurlijk gaan zwangere vrouwen eerst naar de huisarts of apotheker als ze twijfelen over medicijnen. Maar als u van plan bent om iets onbenulligs als Zovirax-koortslipcreme te gebruiken is het misschien wat overdreven om daarvoor de dokter te bellen, die met een beetje pech de kosten van een telefonisch consult in rekening brengt. Koortslippen kunt u met Zovirax inderdaad te lijf gaan, maar onschuldig lijkende cremes waar kamfer en fenol in zit (bijvoorbeeld bij jeukcreme) kunt u maar beter links laten liggen: die kunnen gevaarlijk zijn tijdens de zwangerschap, schrijft mijnmedicijn.nl. Binnenkort kunnen zwangere vrouwen ook zelf hun ervaringen met medicijnen toevoegen op de website.
Keetje Schade, verantwoordelijk voor de websitefuncties geeft aan dat de informatie over medicijnen tijdens de zwangerschap inspeelt op de trend dat zwangere vrouwen steeds bewustere keuzes maken. ”Ze laten zich niet zomaar iets voorschrijven, maar controleren zelf graag of de medicijnen die ze gebruiken tijdens de zwangerschap wel veilig zijn voor haar en voor het kind in haar buik." Met de juistheid van de informatie zal het ongetwijfeld goed zitten, want oprichtster Wendela Wessels is apotheker. “Onze website wil die informatie leveren die moeilijk tot niet te vinden is op andere websites”, zegt Wessels in het persbericht.
Reacties op dit artikel
Pas op. Dit commcercieel bedrijf werkt in opdracht van de farmaceutische industrie. Het doel van de site is erg onduidelijk. Beide dames van dit bedrijf zijn gepokt en gemazeld in die industrie. Het feit dat ze apotheker zijn waarborgt niet dat de info op de site correct is. Ga gewoon met je vragen naar huisarts of verloskundige, ook als je zwanger ben. En, computeridee, blijf bij je leest: computers.
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

