Nieuws |
Zoeken
Microsoft werkt aan nieuw besturingssysteem Midori
Door: Gonny van der Zwaag
Microsoft is bezig een compleet nieuw besturingssysteem te maken, waarbij eerder gebruikte code van Windows radicaal aan de kant wordt gezet. Eerder werd Midori afgedaan als niet meer dan een onderzoeksproject, maar nieuwe geruchten blijven de kop opsteken.
Microsoft is intern bezig met een project met de naam Midori, zo schrijft SD Times op basis van interne documenten. Midori moet een besturingssysteem opleveren dat uit componenten bestaat en niet op Windows is gebaseerd. Alle problemen die Microsoft met bestaande technologie niet wist op te lossen, moeten daarbij overboord. Midori is ontstaan uit het Singularity-besturingssyteem waar eerder vanuit Microsoft Research aan werd gewerkt. Andere bronnen wijzen naar Cairo, een objectgeoriënteerd besturingssysteem, dat nooit werd uitgebracht. Volgens de geruchten zou Eric Rudder, voormalige senior vice president van Microsoft's Servers & Tools-divisie, het project leiden.
Toch is de hernieuwde belangstelling voor Midori opmerkelijk: Computable publiceerde begin juli al een artikel waarin werd uiteengezet dat het slechts om een onderzoeksproject zou gaan. Dat verschillende blogs en websites erover schreven werd veroorzaakt door een bericht van Microsoft-watcher Mary-Jo Foley. Nog geen maand later laait de belangstelling weer op door een bericht op SD Times.
Midori Linux en de Midori-webbrowser zijn bestaande projecten die gebruikmaken van dezelfde naam, maar met de plannen van Microsoft overigens niets te maken hebben. Ook hoeven we niet te verwachten dat het nieuwe besturingssysteem, dat native op x86-, x64- en ARM-systemen kan draaien, binnenkort beschikbaar komt. Tussen eind 2009 en begin 2010 zullen we er meer van horen, denkt ZDNet en het meer Mac-georiënteerde Electronista denkt dat Midori wel eens Microsoft's antwoord op Mac OS X 10.6 Snow Leopard zou kunnen zijn, dat begin 2009 beschikbaar komt.
De naam van het project misschien wel wat ongelukkig gekozen: een Google-zoekactie op Midori (met SafeSearch-filter uitgeschakeld) levert nogal wat pikante Japanse foto's op. De bekendste Midori is overigens een eerzame burger: de Japanse violiste Midori Goto.
Reacties op dit artikel
als dat een drama wordt kunnen we altijd nog potmidori zeggen......lol.
Volgend jaar:"Windows stapt over op linux"
Moet Midori een opvolger van Windows worden of hoe moet ik dat zien.
Ik denk dat je het moet zien als iets compleet nieuws. Kijk maar eens op wikipedia over het singularity systeem. Dat is een shell-only systeem (net als MS-DOS) maar gebruikt toch maar een paar MB geheugen. Het is zeg maar "erbij" en niet "in plaats van".
Inderdaad gebruik toch Linux... Gratis en snel zonder hinderlijke haperingen.. Windows heeft nog het monopolie; maar niet lang meer..
Aan thom: Het is inderdaad een verder ontwikkeling van Singularity dat jij noemde. Goede ontwikkeling van Microsoft, het werd tijd.
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

