Nieuws |
Zoeken
Grappenmakers vervuilen showbizwiki's
Door: Webredactie Computer Idee
Internetencyclopedie Wikipedia wordt geteisterd door grappenmakers die leugens over de showbizwereld verspreiden. Dat meldt de GTSTCourant, de officiële fansite van Goede Tijden Slechte Tijden. Met name de pagina over deze soap wordt onder handen genomen, maar ook op andere wiki's zijn de onruststokers actief.
Zo werd op de wikipagina van Goede Tijden Slechte Tijden gemeld dat Joris Putman volgend jaar terugkomt in GTST. Florien Fischer zou in maart terugkomen. Als klap op de vuurpijl kregen de soapfans een gastrol in het vooruitzicht gesteld van de Amerikaanse actrice Ashley Tisdale. Allemaal onzin, benadrukt de fansite.
Inmiddels is de wikipagina van GTST semibeveiligd. Alleen gebruikers die langer dan vier dagen zijn geregistreerd op de internetencyclopedie kunnen de pagina bewerken. Op de wiki van Linda de Mol staat echter opnieuw de canard dat ze in december de rol van Marlies Beaumont, de stiefzus van Marleen, op zich neemt in de soap. Tisdales lemma is inmiddels aangevuld met de woorden: "Eerder werd gemeld dat Ashley een gastrol zou krijgen in GTST. Dit is echter een grote leugen."
In principe kan iedereen met een computer en internet anoniem meewerken aan Wikipedia. Dat heeft vaker tot misbruik geleid. Zo werd de politicus Ahmed Aboutaleb vorige week met de dood bedreigd in zijn eigen lemma.
reageren printen doorsturenReacties op dit artikel
4 dagen -_- wie zegt dat die gasten al niet langer geregistreerd zijn ?
Over GTST mogen ze schrijven wat ze willen ... wie interesseert dat wat???
als je iets saboteert wordt je ip adres en eventuele account meteen geblokkeerd...
@marijn: Nee, eerste waarschuwen. En daarna ben je pas uit!
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

