Nieuws |
Zoeken
OPTA beboet verspreiders MSN-worm
Door: Annemarie Korevaar
Twee verspreiders van ad- en spyware via Windows Live Messenger (beter bekend als MSN) hebben van de OPTA boetes gekregen van in totaal meer dan 100.000 euro.
De malware, bekend als Links4all, zorgde niet alleen voor de installatie van advertentiesoftware maar ook voor de verdere verspreiding via MSN.
De OPTA kwam de daders op het spoor via het onderzoek naar een andere spyware zaak, DollarRevenue. Uit die informatie bleek dat de twee personen betrokken waren bij het verspreiden van de DollarRevenue software. De personen maakten gebruik van een MSN-worm om de DollarRevenue software ongemerkt te plaatsen. Dit werkte als volgt: een argeloze gebruiker kreeg een link toegestuurd naar de kwaadaardige software via één van de contactpersonen uit zijn MSN-contactenlijst. De gebruiker dacht dat dit een persoonlijke boodschap was met een link naar een foto. Zodra hij de link opende, werd advertentie- en verspreidingssoftware op zijn computer geïnstalleerd. De volgende keer dat de gebruiker het chatprogramma MSN opstartte, werd automatisch aan al zijn contactpersonen in de contactenlijst dezelfde link toegestuurd. Op die manier hebben de twee personen de software op minstens 180.000 computers geplaatst.
In totaal hebben de makers minstens 28.000 euro verdiend met het verspreiden van Links4all, maar nu moeten ze in totaal 104.000 euro boete betalen.
reageren printen doorsturenReacties op dit artikel
zo daar zijn we voorlopig vanaf
handig, maar de spyware verspreidt zichzelf zonder tussenpersoon, in andere woorden. het Virus blijft door gaan
de worm kan zich niet installeren als je firefox gebruikt :)
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

