Nieuws |
Zoeken
Microsoft: bug in Windows Media Player niet gevaarlijk
Door: Gonny van der Zwaag
Via een Technet-blog heeft Microsoft gereageerd op de kortgeleden ontdekte bug in Windows Media Player. Het is niet mogelijk dat er via de bug kwaadaardige code wordt uitgevoerd, benadrukt het bedrijf.
Onderzoeker Laurent Gaffi waarschuwde vlak voor de kerst dat er een kritisch lek in Windows Media Player zit. Daarmee zou het mogelijk zijn om malware te installeren en kwaadaardige code mee te sturen met audio- en videobestanden. Op de Microsoft-blog 'Security Vulnerability Research en Defense' meldt Microsoft dat de fout al bekend was en al in SP2 voor Windows Server 2003 is opgelost. Voor andere Windows-versies komt er uiterlijk bij de eerstvolgende Service Pack een oplossing. Maar gevaarlijk is de bug niet, benadrukt Microsoft.
Het probleem ontstaat door een onjuiste foutafhandeling (exception handler) in de module quartz.dll. Bestanden in WAV-, SND- en MID-formaat kunnen daarbij een fout (delen door nul) veroorzaken en zo de Media Player laten crashen. Onderzoeker Gaffi demonstreerde dit ook, maar liet niet zien hoe dan malware de computer kan worden binnengesluisd. Gaffi zocht meteen de publiciteit en verzuimde daarbij eerst Microsoft op de hoogte te stellen van zijn ontdekking, zoals gebruikelijk is in dit soort situaties.
Meer info: Technet
reageren printen doorsturenReacties op dit artikel
Voor andere Windows-versies komt er uiterlijk bij de eerstvolgende Service Pack een oplossing. dus ook voor windows xp dan een sp4
Ander nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

