Nieuws |
Zoeken
Internet via mobiele telefoon steeds populairder
Door: Annemarie Korevaar
Steeds meer Nederlanders internetten via de mobiele telefoon. Van de verkochte abonnementen kiest 28% voor een internetbundel. Bij nieuwe abonnementen is dit zelfs 36%. Bij verlengingen wordt minder vaak (9%) een internetbundel bijbesteld, meldt GSMwarenhuis.nl.
Daarnaast is ook het gebruik van internet via de mobiele telefoon toegenomen. De telefoon is daarbij een aanvulling op het internetgebruik via de pc of laptop. Met name e-mailen, surfen, het weer en verkeersinformatie zijn populair. Volgens GSMwarenhuis.nl brengt iemand met een mobiele telefoon met internetbundel 12% van de tijd op internet door via de mobiele telefoon. Dit was in 2008 nog 7%.
Met name in de leeftijd van 18 tot 35 jaar zijn er veel internetgebruikers (42% tegen 22% over alle leeftijden). Mensen vinden mobiel internet sneller en betaalbaarder dan een jaar geleden. Daarnaast zien ze het niet als vervanging van internet op de pc of laptop, maar als aanvulling en tijdverdrijf op momenten dat ze ergens wachten.
Ruim 80% van het gebruik van internet is regelmatig maar kort. Korte zoekopdrachten naar een restaurant, de bioscoop of een telefoonnummer zijn populair. Maar ook het lezen van kranten en beursinformatie. Zelden wordt de mobiele telefoon gebruikt om software of muziek te downloaden. Er is dus verschil tussen het internetgebruik op een pc of laptop en een mobiele telefoon. Het gebruik is vluchtiger en minder gericht op entertainment en meer op informatiebehoefte.
reageren printen doorsturenAnder nieuws
Nieuwe workshop: Arcadegames op de pc
Lezen: Reizen vanuit je luie stoel
Multi-touch voor nieuwe iPod nano
Verkoop entertainmentproducten gedaald
Sony toont nieuwe producten op IFA
Verse download: ColorConsole
Sony komt met eigen streaming dienst Qriocity
Nieuwe versie iTunes heeft Ping
Windows Phone 7 klaar voor productie
Verdubbeling internetgebruik opkomende markten
China eist ware namen van mobiele telefoongebruikers
Lezers groter vertrouwen in Wikipedia dan in kranten
HP voorspelt einde Flash-geheugen
Gebruik OpenOffice.org kan politie miljoenen besparen
Gratis navigatie voor T-Mobile klanten met iPhone
Weinig animo in Tweede Kamer voor gamesverbod
Nederlandse student ontwikkelt sms'en voor blinden
Tweetdeck-update blijkt trojan
Jurylid ontslagen vanwege Facebook-status
MySpace geeft toe aan Facebook
Onderzoek naar concurrentie tv-markt
Chileense mijnwerkers krijgen PSP's tegen de verveling
Usb 3.0 omarmd door digitale camera's en camcorders
Harde schijf nog steeds favoriete plaats voor back-up
Google Chrome krijgt ook Labs
AMD zegt definitief vaarwel tegen ATI-merknaam

