Kopje 2

Zoeken

14 oktober 2009 - 4 reacties
rss

Online waarschuwing over spaarrente

Door: Webredactie

MijnSpaarrente.nl De vorige maand gestarte website mijn-spaarrente.nl waarschuwt voor het dakpannensysteem waarmee spaarbanken met hoge rente klanten lokken, maar vervolgens de rente systematisch verlagen.

De website heeft sinds vorige maand al 7500 abonnees ingeschreven met gezamenlijk meer dan 30.000 aangemelde rekeningen, waarvan door de site de rente in de gaten wordt gehouden. Dit geeft de gebruiker de mogelijkheid na waarschuwing tijdig over te stappen naar nieuwere spaarvormen, met hogere rentes of gunstiger voorwaarden.

Drie banken voeren de lijst met meldingen aan: ING, Rabo en ABN-Amro. Ondanks dat ING niet de meeste spaarders heeft (dat is Rabo met ruim 40% van alle spaartegoeden), staat deze bank veruit bovenaan als het gaat om renteverlagingen. Voorbeeld hiervan zijn de Toprekening, die begin 2008 is geïntroduceerd en waarvan de rente nu al is verlaagd tot 2,25% en de Profijtrekening van begin 2009, die (nog) op 2,75% staat.

Al maanden zien we bij elke reclame over lenen: Let op! Geld lenen kost geld. Maar sparen kan ook geld kosten. Elk jaar wordt meer dan 4 miljard euro te weinig spaarrente uitbetaald. Die door spaarders geleden schade is vele malen groter dan de schade veroorzaakt door de nu bijna failliete DSB Bank.

Het beruchte dakpannen-systeem wordt door de grote Nederlandse banken toegepast. In het boek Blauw bloed, dat gaat over de teloorgang van de Postbank, is het door een ex-medewerker van Postbank uitgebreid beschreven. De website mijn-spaarrente.nl meldt in hun persbericht: tot hun spijt te constateren dat die banken hiermee gewoon doorgaan en hun trouwe klanten systematisch tekort blijven doen.

reageren printen doorsturen

Reacties op dit artikel

G. Zalme-Worstweze - woensdag 14 10 2009 (14:34)

Bij de Rabo internetrekeningen zijn de rentepercentages binnen een maand met minstens 1 procent gedaald van circa 3.25 naar 2 procent. En trek daarbij af het dakGOOT-systeem van de staat. Zij willen ook nog graag 1,2 procent rendements -heffing. Maar open in ieder geval niet een ACHTERGESTELD deposito, want bij een failliet van de bank ben je ALLES kwijt.

Henk - woensdag 14 10 2009 (20:08)

Ik ben daar ook ingetrapt bij de ING met de toprekening,het is alles behalve TOP!.

Peter Pan - donderdag 15 10 2009 (13:48)

Mijn bank meldt mij netjes via internet als de rente stijgt of daalt. Er zijn dus nog wel nette banken. Het begint overigens wel steeds duidelijker te worden hoeveel boevenpraktijken er uit gevoerd worden bij de banken. Het is erg naief om te denken dat alleen de DSB niet altijd even netjes was. Tijd voor grote schoonmaak. :)

Ru - vrijdag 16 10 2009 (15:37)

Hmm.. ik zit voor het sparen bij de Ohra Bank en ben er net achtergekomen dat zowel mijn 'extra-spaarrekening' als mijn 'maand-spaarrekening' weer eens omlaag zijn gezakt.. Maar als ik die percentages hoor van de grote banken, dan mag ik eigenlijk niet erg klagen. Maar vervelend is het wel natuurlijk; het voelt altijd als verlies als de rente daalt. Voorbeeld van de rise-and-fall van mijn extra spaarrekening; 07/07/2008 - 5.1% 01/02/2009 - 4.9% 11/03/2009 - 4.8% 16/04/2009 - 4.6% 20/05/2009 - 4.3% 04/06/2009 - 4.0% 16/07/2009 - 3.7% 26/08/2009 - 3.2% 08/10/2009 - 2.9% Slechte zaak.. ben ingestapt toen het nog hoog was, maar om nu mijn geld er weer vanaf te halen dien ik 2% van het hele bedrag over te maken.. :-/