Kopje 2

Zoeken

4 juli 2005 - 0 reacties
rss

Screensaver ideaal middel om werknemers te informeren

Uit onderzoek van de Universiteit Twente naar de effectiviteit van communicatie-technologie binnen bedrijven, blijkt dat de screensaver een van de meest effectieve manieren is om medewerkers snel te informeren, vergeleken met email en intranet

80 procent van de 695 ondervraagde medewerkers van Eastman Chemicals, De Amersfoortse (Fortis) en de gemeente Breda, zeiden dat ze intern nieuws beter onthielden en makkelijker te zien kregen met speciaal ontwikkelde screensavers op hun pc, waardoor hun interne communicatie fors verbeterde.

 

"Het geheim zit in de mix van verschillende media," zegt drs. Sjoerd Barnhoorn. Als afstudeerproject voor de studie Toegepaste Communicatiewetenschap aan de Universiteit Twente onderzocht hij welk medium (e-mail, intranet en en de Netpresenter screensaver) het meest geschikt is om interne bedrijfsinformatie te communiceren aan medewerkers, zodat deze informatie wordt gelezen.

Tussen het lezen van berichten via intranet en de screensaver bleek geen verschil. De keuze voor een medium, voor het verzenden van informatie, is in eerste instantie afhankelijk van het onderwerp en de lengte van het bericht. En daarnaast speelt het gebruik van het medium door de organisatie een belangrijke rol. "Uit de resultaten blijkt dat niet één medium het meest geschikt is voor het verzenden van interne bedrijfsinformatie. Een combinatie van media blijkt het beste," stelt Barnhoorn.

De waardering van de screensaver door werknemers was zeer hoog. Des te opvallender omdat b.v. bij de Gemeente Breda de screensaver slechts 3 maanden in gebruik is. "De medewerkers bij alle organisaties vinden dat de screensaver van toegevoegde waarde is. Bij Eastman is de toegevoegde waarde van de screensaver met de 90 procent van de ondervraagde medewerkers zelfs zeer hoog. Bij deze organisaties wordt de screensaver al meer dan vijf jaar gebruikt. Volgens de medewerkers blijft de screensaver dus ook van toegevoegde waarde, indien de organisatie langer gebruikt maakt van dit medium. Bij de gemeente Breda vindt meer dan 70 procent van de medewerkers de screensaver een toegevoegde waarde hebben voor de organisatie. Dit resultaat is zeer hoog, aangezien de gemeente Breda slechts drie maanden gebruik maakt van de screensaver. Kortom, het medium screensaver wordt gezien als een toegevoegde waarde voor de organisatie en blijft ook van toegevoegde waarde, naarmate de screensaver meerdere jaren wordt gebruikt voor het verzenden van interne communicatie," aldus Barnhoorn.

"Opvallend is dat media-ervaring van invloed is op het lezen van berichten op de screensaver en niet op het intranet. Dit betekent dat medewerkers die meer media-ervaring hebben meer berichten lezen op de screensaver, maar niet meer berichten op het intranet lezen," zegt Barnhoorn.
Uit de resultaten blijkt verder dat medewerkers die zich er bewust van zijn dat ze de screensaver zelf kunnen activeren, meer media-ervaring hebben. Bovendien is het zo dat de waardering voor de screensaver toeneemt naarmate men beter weet hoe de screensaver wordt geactiveerd. (Waardering Gemeente Breda 72,6%, Eastman Capelle 90,0%, Eastman Middelburg 81,4%) 

 

reageren printen doorsturen