Kopje 2

Zoeken

rss

Altijd vers van de pers met RSS - deel 1

U kunt helemaal bij de tijd blijven door u te abonneren op een nieuwsfeed, bijvoorbeeld eentje van Computer Idee. Een nieuwsfeed is eigenlijk een soort van digitale telex die u altijd op de hoogte houdt van het allerlaatste nieuws. Een mooie naam voor dit systeem is RSS, wat staat voor Really Simple Syndication. Die term is moeilijk te vertalen, maar zou in fatsoenlijk Nederlands iets worden als ‘echt heel erg simpele nieuwsverzamelaar’. Vergeet die vertaling dan ook maar, RSS is voldoende om in het achterhoofd te houden. Steeds meer websites bieden RSS-‘feeds’ (zeg maar nieuwsstromen) aan; de meeste zijn gratis. Ook Computer Idee heeft een aantal RSS feeds voor u klaarstaan, keurig verdeeld in diverse categorieën. Om de feeds te kunnen lezen hoeft u tegenwoordig niet eens meer over speciale software te beschikken, al is dat wel het mooist. We gaan in deze workshop dan ook eerst op de simpele manier aan de slag met Internet Explorer 7 en de concurrerende browser Firefox. Om het verhaal helemaal af te maken komt ook een echte nieuwslezer aan bod, eveneens gratis. Maar wel met veel meer mogelijkheden én altijd paraat. Kortom: de keuze is zoals altijd aan u.

Ga naar pagina: 1 2 3 volgende
pagina 1 van 3

Stap 1

Eerst maar de heel simpele manier. De nieuwste browser van Microsoft, Internet Explorer 7, beschikt over een simpel ingebouwd nieuwslezertje. Met de nadruk op simpel; hij werkt alleen als er tenminste één browservenster is geopend. Dat is dan ook meteen het probleem van alle in de browser geïntegreerde nieuwslezers, maar wellicht is dat precies voldoende voor u. Sommige mensen houden er nu eenmaal niet van om om de haverklap lastig gevallen te worden met nieuws (dit kan nogal verslavend zijn namelijk). Mocht u overigens nog niet over Internet Explorer 7 beschikken, dan kunt u dit programma gratis downloaden vanaf de Microsoft website. Start IE7 en ga naar www.computeridee.nl. Klik aldaar in de bovenste horizontale menubalk op RSS feeds. U krijgt nu een nieuwe pagina te zien met een aantal nieuwsstromen. Door op een van deze links te klikken opent een pagina met de laatste nieuwsberichten in de gekozen categorie.

Stap 2

Een pagina met nieuwsberichten bestaat in eerste instantie uit een aantal koppen met een korte samenvatting daaronder. Wilt u het hele bericht lezen, dan klikt u op de kop. Erg interessant is de mogelijkheid om u binnen Internet Explorer op een feed te abonneren. Zodra er dan nieuwe berichten beschikbaar zijn, wordt de bijbehorende nieuwspagina automatisch geopend. Mits - zoals gezegd - er tenminste één ander Internet Explorer-venster actief is. Om u te abonneren op de gekozen feed klikt u op de link Abonneren op deze feed. In het dialoogvenster dat daarop opent hoeft u in principe alleen op de knop Abonneren te klikken, tenzij er bijvoorbeeld een onlogische naam of wel erg cryptische omschrijving achter Naam staat. U kunt dan zelf iets logischer intikken en alsnog op Abonneren klikken.

Stap 3

De feeds waarop u geabonneerd bent vindt u onder de Favorieten en die bereikt u weer door op de geeloranje ster linksboven in de knoppenbalk van Internet Explorer te klikken. Klik dan op Feeds en u krijgt een lijstje te zien met de RSS-feeds die u ooit hebt geactiveerd. Standaard controleert de nieuwslezer van Internet Explorer 7 maar één keer per dag op vers nieuws en dat is natuurlijk veel te weinig. U kunt echter per feed zelf aangeven hoe vaak u een controle wenst; klik daarvoor met uw rechtermuisknop op een feed en daarna in het geopende submenu op Eigenschappen. Wilt u van alle feeds tegelijkertijd de controlefrequentie instellen, dan klikt u op de knop Instellingen achter Standaardschema gebruiken. In het venster Standaardschema controleert u ten eerste of het  selectievakje voor de optie Feeds automatisch op updates controleren is ingeschakeld, waarna u met behulp van het keuzemenu achter Regelmaat de gewenste tijdsinterval kunt kiezen. Voor drukke nieuwssites is 15 minuten geen overbodige luxe. Klik op OK en nogmaals OK als u uw keuze hebt gemaakt Vanaf nu wordt u automatisch op de hoogte gehouden van nieuw nieuws in de feeds waarop u bent geabonneerd.

Ga naar pagina: 1 2 3 volgende
pagina 1 van 3