Workshops |
Zoeken
Ouderlijk toezicht instellen onder Vista
Zitten uw kinderen regelmatig achter de computer met Vista? Dan is het een goed idee om de ingebakken functie Ouderlijk toezicht in te schakelen. Hiermee bepaalt ú wat wel en niet is toegestaan. Het beheren van verschillende gebruikers van dezelfde pc onder Windows XP laat veel te wensen over. In Windows Vista heeft Microsoft veel op dit gebied verbeterd. Voor ouders is met name het onderdeel Ouderlijk toezicht een enorme verbetering. Hiermee kunt u precies bepalen wanneer uw kroost de pc kan gebruiken en wat wel en niet is toegestaan. In deze workshop laten we u stap-voor-stap zien hoe u Ouderlijk toezicht kunt instellen. Voorwaarde is wel dat u zich eerst als Beheerder / Administrator aanmeldt. En dat u voor uw kinderen eigen gebruikersaccounts hebt aangemaakt.
Stap 1
Met Ouderlijk toezicht kunt onder meer aangeven welke programma's wel of niet mogen worden gestart, of er 'verboden' websites zijn en op welke tijdstippen de computer wel of juist niet mag worden gebruikt. U schakelt deze functie in door in het Configuratiescherm te kiezen voor Configuratiescherm, Gebruikersaccounts en Ouderlijk toezicht, Ouderlijk toezicht. Klik hierna op de naam van de gebruiker die u beperkingen wilt opleggen. In het scherm dat verschijnt, krijgt u een overzicht van de zaken die u voor die betreffende gebruiker kunt instellen. Belangrijk is dat linksboven onder Ouderlijk toezicht gekozen wordt voor Ingeschakeld: huidige instellingen doorvoeren. Helemaal rechts onder Huidige instellingen ziet u welke belangrijke beperkingen voor die gebruiker van toepassing zijn.
Stap 2
Eén van de belangrijkste ergernissen van veel gebruikers is dat ze tijdens het surfen per ongeluk of door middel van popups op bepaalde sites komen waar ze helemaal niet willen zijn. Denk hierbij aan erotisch getinte sites, websites met geweld, drugs of webpagina's met ander bedenkelijk materiaal. En u wilt waarschijnlijk ook voorkomen dat uw kinderen vervolgens op deze plekken gaan rondneuzen. Met het Windows Vista-webfilter onder Ouderlijk toezicht kunt u voor elke gebruiker instellen welke sites deze mag bezoeken. Een tikje a-typisch voor Microsoft is dat deze optie ook werkt voor Firefox. De makkelijkste manier om sites te blokkeren is door te kiezen voor Webinhoud automatisch blokkeren en een niveau in te stellen. Hoe hoger het niveau, des te minder is toegestaan. Het is ook mogelijk om voor een aangepast niveau te kiezen en aan te vinken welke sites niet mogen worden bekeken.
Stap 3
Helaas werkt dit filter niet perfect en kan het voorkomen dat uw kind toch nog bepaalde websites kan bezoeken waarvan u vindt dat ze eigenlijk zouden moeten worden geblokkeerd. U kunt handmatig websites toevoegen door te klikken op De lijst met toegestane en geblokkeerde websites bewerken, hier het adres van de betreffende websites in te geven en te klikken op de knop Blokkeren. Het is hier ook mogelijk om websites die door het filter worden tegengehouden maar die wel mogen worden bezocht aan een lijst met toegestane websites toe te voegen. Geef het adres in van de site en klik op Toestaan.

