Uit alle audities voor het YouTube Symfonie Orkest zijn 336 finalisten gekozen, waaronder zeven Nederlanders.
In 2008 organiseerde YouTube voor het eerst de online wedstrijd voor klassieke musici uit verschillende landen om deel te nemen aan het YouTube Symfonie Orkest waarbij deelnemers les krijgen van grootheden op het gebied van klassieke muziek. De finalisten vormen een YouTube-orkest dat onder leiding van een bekende dirigent een optreden geven in het Sydney Opera House.
In 2008-2009 werd het YouTube-kanaal door maar liefst 13 miljoen mensen bekeken. Drie Nederlanders namen destijds deel aan het orkest.
Vanaf vandaag kunnen mensen een week lang stemmen via het YouTube-kanaal. De stemming bepaalt wie er tussen 14 en 20 maart 2011 mogen optreden in het Sydney Opera House.
[Via DutchCowGirls]
Off-topic reacties worden verwijderd. Linken naar illegale bronnen is niet toegestaan. Opmerkingen over eventuele spelfouten, andere opmerkingen en vragen betreffende de website kunt u mailen naar de webmaster.